اخبار

کتاب "سیاست و حکومت در چین" منتشر شد.

کتاب "سیاست و حکومت در چین" منتشر شد.

کتاب سیاست و حکومت در چین، از امپراطوری تا سوسیالیسم با مشخصات چینی، نوشتۀ دکتر ابوالفضل علمایی‌فر، به کوشش مرکز تحقیقات چین دانشگاه علامه طباطبائی و با همکاری دفتر مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه منتشر شد.

ادامه مطلب
دیدار و نشست با هیأت اعزامی از دانشگاه مطالعات بین‌المللی شانگهای (SISU)

دیدار و نشست با هیأت اعزامی از دانشگاه مطالعات بین‌المللی شانگهای (SISU) گالری

نشستی و گفتگویی با هیأت اعزامی از دانشگاه مطالعات بین‌المللی شانگهای (SISU: Shanghai International Studies University)، در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ در دانشکدۀ حقوق و روابط بین‌الملل دانشگاه علامه طباطبائی و پس از آن در دفتر روابط بین‌الملل برگزار شد.

ادامه مطلب
سعدی در چین و چین در آثار سعدی

سعدی در چین و چین در آثار سعدی گالری

به مناسبت هفتۀ ملی بزرگداشت سعدی (از ۲۹ فروردین الی ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳) و یادروز سعدی (اول اردیبهشت‌ماه) مرکز تحقیقات چین و گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه علامه طباطبائی، با همکاری انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، رایزنی فرهنگی ایران در چین، و گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه پکن نشستی علمی را با عنوان «سعدی در چین و چین در آثار سعدی» در روز دوشنبه ۳ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ ساعت ۱۰- ۱۲ در سالن عضدی دانشکدۀ ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار کردند.

ادامه مطلب
پیوندهای فرهنگی ایران و چین: نوروز و جشن سال نو در چین
برگزاری مراسم آشنایی با جشن سال نوی چینی

پیوندهای فرهنگی ایران و چین: نوروز و جشن سال نو در چین گالری

مراسم آشنایی با جشن سال نوی چینی، به همت انجمن علمی زبان چینی دانشگاه علامه طباطبائی، با همکاری مرکز تحقیقات چین و مرکز آزفا، صبح روز چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه ۱۴۰۲، در سالن شهید عضدی دانشکدۀ ادبیات و زبان‌های خارجی برگزار شد.

ادامه مطلب
نشست علمی «جنوب شرق آسیا عرصۀ رویارویی آمریکا و چین» با سخنرانی استاد برجستۀ دانشگاه مالزی

نشست علمی «جنوب شرق آسیا عرصۀ رویارویی آمریکا و چین» با سخنرانی استاد برجستۀ دانشگاه مالزی گالری

به کوشش مرکز تحقیقات چین و با همکاری وزارت امور خارجه، معاونت پژوهشی دانشکدۀ حقوق و علوم سیاسی و دفتر روابط بین‌الملل دانشگاه علامه طباطبائی، نشست علمی «جنوب شرق آسیا عرصۀ رویارویی آمریکا و چین» با سخنرانی دکتر چِنگ چوئی کوئِک، روز دوشنبه ۷ اسفندماه ۱۴۰۲ برگزار شد.

ادامه مطلب
مراسم آشنایی با یلدا در فرهنگ ایرانی با حضور دانشجویان چینی و سفیر برزیل

مراسم آشنایی با یلدا در فرهنگ ایرانی با حضور دانشجویان چینی و سفیر برزیل گالری

به کوشش مرکز تحقیقات چین و با همکاری مرکز آزفای دانشگاه و معاونت فرهنگی دانشکدۀ ادبیات، مراسم «آشنایی با یلدا وتفأل با دیوان حافظ در فرهنگ ایرانی» با حضور دانشجویان چینی رشتۀ زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه مطالعات بین‌الملل پکن و استادان و دانشجویان رشته‌هَای زبان چینی، زبان و ادبیات فارسی و دیگر رشته‌ها روز چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۲ در دانشکدۀ ادبیات فارسی و زبانهای خارجی برگزار شد.

ادامه مطلب
برگزاری نشست فرهنگی ایران و چین در دانشکده ادبیات و زبان های خارجی دانشگاه علامه طباطبائی

برگزاری نشست فرهنگی ایران و چین در دانشکده ادبیات و زبان های خارجی دانشگاه علامه طباطبائی گالری

نشست فرهنگی ایران و چین باسخنرانی دکتر اسماعیل رادپور، مترجم کتاب دائودِجینگ(道德经) و سرپرست امور پژوهشی موسسهٔ حکمت و فلسفهٔ ایران و دکتر محمدامیر جلالی، رئیس مرکز تحقیقات چین، در تاریخ ۲۵ آذر ماه ۱۴۰۲،در دانشکدۀ ادبیات و زبان های خارجی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

ادامه مطلب